Ubezpieczenia zrozumiałe dla każdego

Warunki ubezpieczeń nie zawsze są zrozumiałe na pierwszy rzut oka. Dlatego stworzyłam to miejsce, aby móc dzielić się z Państwem zebraną wiedzą o polisach i pomóc w doborze odpowiedniego produktu.

2013-04-19

Idzie wiosna. Uwaga na roztopy i burze!

Po bardzo długiej zimie wszyscy z radością powitali za oknem pierwsze oznaki wiosny. Nareszcie dobra pogoda i słońce. Nie zapominajmy jednak, że wiosna i lato mają także ciemną stronę – od łagodniejszych burz i podtopień po powódź i gwałtowne nawałnice. Warto zatem się ubezpieczyć nim będzie za późno.

2013-02-12

Weszły zmiany ustawy o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Właśnie minął rok od nowelizacji ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych. Od 11 lutego 2013 roku wszystkich kierowców obowiązują nowe zasady. Dlatego też przypominam najważniejsze zmiany dotyczące zakupu i wypowiedzenie ubezpieczenia OC.

2013-01-13

Jak wyrejestrować samochód?

Każdy pojazd jeżdżący po polskich drogach musi mieć tablice rejestracyjne oraz wykupione ubezpieczenie OC. Zwłaszcza to pierwsze nie ujdzie uwadze stróżów prawa. Jeżeli samochód zostanie skradziony, sprzedany za granicę bądź też ulegnie całkowitemu zniszczeniu należy go wyrejestrować w urzędzie gminy w którym był rejestrowany. Jak wygląda cała procedura?