Ubezpieczenie mieszkania

Własne cztery kąty to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, że kiedy już je mamy, chcemy je odpowiednio zabezpieczyć.

Ubezpieczenie mieszkania i domuPrzeprowadzka, remont, meblowanie, dekorowanie i oto jest – wymarzone gniazdko. Niezależnie od tego, czy własne, czy wynajmowane, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Ochroną można objąć również wyposażenie ruchome oraz odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym.

PZU oferuje ubezpieczenie mieszkania w kilku zróżnicowanych wariantach:

Dom

Podstawowa wersja ochrony. Dzięki formule all risk dom lub mieszkanie są zabezpieczone nie tylko przed „tradycyjnymi” zagrożeniami, jak pożar czy zalanie, ale też przed tymi, które ciężko przewidzieć (np. uszkodzenie anteny przez wiatr). W ramach ubezpieczenia jesteśmy chronieni dodatkowo m.in. przed włamaniem czy wybiciem szyby. W pakiecie otrzymujemy również ubezpieczenie OC (jeśli w wyniku wypadku ucierpi osoba trzecia, PZU wypłaci jej odszkodowanie) oraz podstawowe usługi assistance (np. usługi hydraulika czy ślusarza).

Dom Plus

Ubezpieczenie rozszerzone o ochronę wszystkiego, co jest naszą własnością i znajduje się na posesji – w tym garażu, warsztatu, basenu, chodników, roślinności ogrodowej, wszelkich sprzętów osobistych i służbowych, a nawet wypożyczonego sprzętu sportowego. Ochrona obejmuje również całą konstrukcję budynku, czyli okna, drzwi, rynny, balustrady, instalacje, glazurę, armaturę, tynki itp.

Dom Letniskowy

Polisa chroni domki letniskowe i działkowe przed zniszczeniem, włamaniem czy dewastacją, a nawet uszkodzeniem w trakcie przeprowadzanej akcji ratunkowej. Ubezpieczenie obejmuje całą konstrukcję budynku oraz sprzęty i wszelkie ruchomości, które znajdują się na terenie domku.

Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów od stłuczenia

Dodatkowe, osobne ubezpieczenie szyb i innych elementów podatnych na stłuczenie – niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jeśli przedmioty objęte ochroną ulegną rozbiciu, PZU pokrywa koszty ich zakupu, naprawy i wymiany.

Sprawdź inne ubezpieczenia PZU.