2018-09-10

Czy istnieje kalkulator OC w PZU?

PZU sprzedaje swoje ubezpieczenia w różny sposób: w oddziałach, za pośrednictwem agentów, przez telefon. Niekiedy pytacie mnie jednak, czy można zakupić ubezpieczenie PZU online?

Zakupy przez Internet cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ubrania, książki, zabawki - takie rzeczy nabywamy coraz częściej bez wychodzenia z domu. Niektóre osoby przekonały się już także do korzystania z porównywarek ubezpieczeń, gdzie upewniają się, czy zaprezentowana przez agenta oferta OC jest faktycznie najtańsza. Czy kalkulator OC oferuje także PZU?

Czy można wyliczyć składkę OC w PZU online?

Na stronie PZU znajdziemy internetowy formularz, który nie pozwoli jednak wyliczyć składki OC online. Służy on natomiast do zamówienia kontaktu z agentem ubezpieczyciela, np. ze mną. Niedawno PZU wprowadziło możliwość zakupu ubezpieczenia turystyczne online, jednak na razie nie zdecydowało się na podobny krok w stosunku do polisy OC.

Czemu nie istnieje kalkulator OC w PZU?

Niektóre osoby mogą dziwić się, czemu PZU nie poszedł jeszcze w ślady innych towarzystw i nie wprowadził możliwości wyliczenia składki ubezpieczenia OC/AC oraz zakupu przez Internet. Powód jest jednak dość prosty.

Taryfikator ubezpieczeń OC/AC w PZU należy do najbardziej złożonych w Polsce. Szeroki wachlarz dodatków i zniżek sprawia, że pełne dopasowanie oferty do klienta zapewni jedynie profesjonalny agent. Jeśli chcecie upewnić się, że oferta z PZU jest faktycznie najkorzystniejsza, zawsze możecie skontaktować się ze mną w celu wyliczenia składki, a następnie skorzystać z porównywarki ubezpieczeń i sprawdzić, co proponują inne firmy.